• +420 730 176 349
  • po - pá 10:00 - 16:00
  • Adresa: Česká ulice, Beroun

BURZA POMOCI

CENTRUM POMOCI BEROUN

Burza pomoci by měla napomoci propojovat nabídky pomoci s poptávkou. Většinu této pomoci zajišťuje přímo Centrum pomoci, kam je možné drobnější věci přinést a kde je následně možné tyto věci potřebným předat.

V těch případech, kdy není možno toto řešit v rámci běžného provozu Centra, jedná se o velké předměty nebo o nabídky jakékoliv zde neuvedené pomoci (hlídání dětí, možnost návštěv komunitních akcí, nabídky práce, ubytování, nabídky nábytku ..),  je k publikování těchto nabídek možno využít facebookové skupiny CENTRUM POMOCI BEROUN, ze které budou hlavní nabídky publikovány i na této webové stránce.

POTŘEBUJI POMOC

POTRAVINY A HYGIENICKÉ POTŘEBY

Pro tyto předměty si mohou lidé, kteří museli uprchnout před válkou na Ukrajině, kteří dosud nemají práci nebo nadále řeší svou existenční nouzi přijít v otvíracích hodinách Centra. Po dohodě s obsluhou jim bude zde dostupná pomoc předána zdarma. Pro pomoc je možno přijít i opakovaně. Tato pomoc by měla sloužit tedy těm lidem, kteří tuto pomoc opravdu potřebují a nemají možnost si tyto věci nakoupit, případně na nákupy nemají dosud dostatek peněz.

DOMÁCNOST

Také potřeby pro vybavení domácnosti platí totéž pravidlo, jako u potravin a hygienického zboží. Pokud poptávané vybavení není v Centru k dispozici, je možné se s obsluhou domluvit na potřebách případně svou poptávku zveřejnit na facebookové skupině „CENTRUM POMOCI BEROUN“

OBLEČENÍ

V Centru pomoci nelze skladovat ani třídit větší množství oblečení, proto se oblečení do Centra doplňuje postupně. I zde platí stejné pravidlo jako u potravin. Oblečení je tedy předáváno zdarma těm, kteří jej nutně potřebují.

NÁBYTEK

V případě, že potřebujete získat nábytek, větší elektroniku (televizor ..) či domácí techniku (mikrovlnou troubu, pračku, ledničku ..) domluvte se na tom s obsluhou Centra pomoci. Pracovníci se budou snažit předat Vaši poptávku přímo těm, co podobné zařizovací předměty do domácnosti nabízejí.

Pro tyto zařizovací předměty však můžete zajet do skladu společnosti AVE, která v Berouně provozuje sběrný dvůr na adrese Viničná 910, Beroun, a to v době otvíracích hodin v pondělí až pátek od 7.00 do 17.00 a v sobotu od 8.00 do 13.00. Zájem získat potřebné vybavení je zde zapotřebí nahlásit obsluze sběrného dvora, která Vás zavede do skladu. Výhodnější však je se o možnostech nejprve poradit s obsluhou Centra pomoci, která bude mít o předmětech ve skladu základní přehled.

OSTATNÍ

O všech dalších potřebách (např. speciální pomůcky pro invalidy, služby, nabídky kurzů či jiných aktivit pro děti a mládež, nabídky práce) je dobré promluvit s obsluhou Centra pomoci, případně je zaslat mailem k jejich následnému publikování.

Upozornění na různé kulturní akce, akce pro děti, maminky apod. budeme průběžně uveřejňovat na burze pomoci, aktuálních či užitečných informacích. Za účelem umožnění přímé komunikace budou tyto nabídky prezentovány také na facebookové skupině CENTRUM POMOCI BEROUN, která bude responzibilní i pro tuto webovou stránku.

UBYTOVÁNÍ A PRÁCE

Zajištění ubytování či pracovních příležitostí Centrum pomoci přímo nezajišťuje. Ubytování může mimo přímých nabídek od majitelů nemovitostí a rodin, které nabízí k ubytování část svého bytu, pomoci zajistit oddělení krizového řízení Městského úřadu Beroun.

Pracovní nabídky pak mimo přímé nabídky zaměstnavatelů může poskytnout Úřad práce v Berouně.

V rámci Bursy pomoci je však možné k publikování poptávek po ubytování či práci využít facebookové skupiny „CENTRUM POMOCI BEROUN“, kde se poptávky i nabídky mohou zdarma zveřejnit.

JAK TO FUNGUJE

OSOBNÍ NAVŠTĚVA CENTRA

Centrum pomoci je možné navštívit v otvírací době. Přicházející jsou zde zpravidla osloveni obsluhujícími, z nichž zpravidla alespoň jeden mluví ukrajinsky, případně rusky. V Centru jsou mimo potravin, hygienického zboží, drobného vybavení do kuchyně a oblečení k dispozici také různé informační materiály (často psané v ukrajinštině).

V Centru pomoci je zpravidla také přítomný sociální pracovník či odborný poradce, který je schopen v ukrajinštině či s pomocí tlumočení probrat s příchozími složitější věci (např. potřebu odborné péče, některé problémy ..). Ukrajinsky či rusky mluvícími jsou rodilí Ukrajinci, kteří s Česku žijí již několik let a mají tak zpravidla přehled o tom, jak vypadá život v Česku pro příchozí z Ukrajiny, co je zde jiné, jak je zapotřebí jednat na úřadech ..

KOMUNIKACE MAILEM ČI TELEFONICKY

Pro vzdálenou komunikaci je možné použít uvedené mailové adresy či formuláře, který by měl sloužit ke kratším a méně komplikovaným dotazům. V mezích našich možností se Vám budeme snažit odpovědět.

V případě telefonického dotazu je potřeba respektovat otvírací dobu Centra pomoci a respektovat, že v případě vytížení pracovníka hovořícího ukrajinsky či rusky nebude možné hovor vyřídit. Je tedy lepší využít písemného dotazu mailem či prostřednictvím SMS. Obsluha se Vám pak může ozvat později, kdy nebude v Centru tolik práce.

SLEDUJTE NÁS NA FACEBOOKU

Informační schůzka s právníkem pro ty, kdo přicházejí z Ukrajiny (hlídání dětí zajištěno)/ Інформаційна зустріч з юристом для тих, хто приїжджає з України (надається няня). ... See MoreSee Less
View on Facebook
Zdravím. Chodí nám do Centra pomoci paní, která se ptá po mlýnku na maso. Nebydlí sama, má rodinu a společnou kuchyň s dalšími lidmi. Neměl byste někdo volný mlýnek, který bychom ji (jim) mohli darovat? 🙏 ... See MoreSee Less
View on Facebook
Dobrý denpomozte, prosím, najděte malý levný byt k pronájmu pro maminku s miminkem a babičkou.Od 25. června nemáme žádné bydlení,připraven zaplatit nájem.Pokud je stravování bydlení + práce budeme vděční.Děkuji za jakoukoli pomoc a informace Добрий деньдопоможіть, будь ласка, знайти маленькую недорогу квартиру в оренду для мами з дитиною і бабусі. З 25 червня ми не маємо жодного житла,готові сплачувати оренду.Якщо є поїдання житло+ робота будемо вдячні.Дякуємо за будь-яку допомогу та інформацію ... See MoreSee Less
View on Facebook
Město Beroun zřizuje nouzové ubytování pro válečné uprchlíky v campu a v budově bývalých kasáren- nad knihovnou.Pro vybavení nouzového ubytování poptáváme kuchyňskou linku, jídelní stůl, židle, elektrický sporák, elektrické plotýnky, nádobí, příbory. Pro umístění věcí uprchlíků dále poptáváme skříňky.Pokud má zájem pomoci, máme domluvenu garáž v AVE, kde se shromažďují potřebné věci pro UKRAJINU v otvírací době AVE. Pokud nemáte možnost odvozu, tak prosím volejte, nebo pište SMS na telefon paní Stančíkové tel: 724280704, kde se domluvíme na dalším postupu.VŠEM MOC DĚKUJI ZA POMOC. PŘEJI KRÁSNÉ A POŽEHNANÉ VELIKONOCE.Petra Stančíková, krizové řízení ... See MoreSee Less
View on Facebook
© Centrum pomoci Beroun / Бероунський центр допомоги | GDPR | cookies