• +420 730 176 349
  • po - pá 10:00 - 16:00
  • Adresa: Česká ulice, Beroun

NABÍDKA POMOCI

CENTRUM POMOCI BEROUN

Centrum pomoci nabízí lidem, kteří museli utéct před válkou na Ukrajině zejména materiální pomoc, získání základních informací potřebných pro orientaci v Berounském regionu (mapky, potřebné adresy, telefonní čísla ..).  Tato pomoc není určena pro ty, kteří zde žijí delší čas, v České republice mají své zaměstnání a nejsou v existencionální nouzi. Pomoc je poskytována bezplatně a dobrovolně. Není tedy nárokovatelná.

JAK NABÍDNOUT POMOC

POTRAVINY A HYGIENICKÉ POTŘEBY

V situaci, kdy je pro běžence zapotřebí zajistit základní životní potřeby, je největší zájem o potraviny, ze kterých se dá připravit plnohodnotné jídlo (mouka, olej, trvanlivé mléko, sůl, cukr, konzervované maso, med, marmeláda, dětská výživa ..). Centrum nemá možnost skladování většího množství čerstvých či syrových potravin, proto čerstvé potraviny noste jen po předchozí domluvě.

Z hygienického zboží je největší zájem o potřeby běžného dne, mýdla, dětských pleny, šampony, dámské potřeby, toaletní papír, papírové kapesníky, pasty na zuby .. Všechny tyto potřeby je možné přinést bez předchozí domluvy stejně jako zboží doplňkové (krémy, kosmetické zboží ..)

DOMÁCNOST

Z domácích spotřebičů a výbavy je možné do centra přinést zejména drobnější předměty (nádobí na vaření, příbory, talíře, hrnky ..), případně drobnější elektroniku (žehličky, fény, mixéry, rychlovarné konvice ..)

OBLEČENÍ

V Centru pomoci nelze skladovat ani třídit větší množství oblečení, proto je dobré se nejprve dohodnou, o jaké oblečení je v čase zájem, aby nedocházelo k nadměrnému hromadění některých typů oblečení, které by tak bylo nevyužitelné.

Největší zájem je nyní o jarní oblečení pro děti všech věkových kategorií a velikostí, o spodní prádlo a pak zejména o dámské praktické oblečení. Zimní oblečení, výbavy pro lyžaře, župany či jiné nyní zbytné oblečení prosíme, nenoste! Nyní by jej nebylo možno využít a muselo by být odvezeno do sběru.

NÁBYTEK

V případě, že chcete věnovat nábytek, větší elektroniku (televizor ..) či domácí techniku (mikrovlnou troubu, pračku, ledničku ..) zavolejte nejprve na číslo Centra pomoci. Pracovníci se budou snažit předat Vaši nabídku přímo těm, co podobné zařizovací předměty do domácnosti poptávají.

Pokud byste však neměli se svou nabídkou možnost počkat, pak je možno tyto předměty zavést do skladu společnosti AVE, která v Berouně provozuje sběrný dvůr na adrese Viničná 910, Beroun, a to v době otvíracích hodin v pondělí až pátek od 7.00 do 17.00 a v sobotu od 8.00 do 13.00. Dar je zapotřebí nahlásit obsluze sběrného dvora, která Vás zavede do skladu a ukáže, kam je možno darované předměty složit.

OSTATNÍ

Veškeré další dary či nabídky (např. poukazy na nákup, stravu či služby, nabídky kurzů či jiných aktivit, volnočasové nabídky pro děti a mládež, nabídky práce) je dobré předjednat s obsluhou Centra pomoci, zaslat je mailem k jejich následnému publikování, nebo jejich donesení předjednat telefonicky.

Upozornění na různé kulturní akce, akce pro děti, maminky apod. budeme průběžně uveřejňovat na burze pomoci, aktuálních či užitečných informacích. Za účelem umožnění přímé komunikace budou tyto nabídky prezentovány také na facebookové skupině CENTRUM POMOCI BEROUN, která bude responzibilní i pro tuto webovou stránku.

UBYTOVÁNÍ A PRÁCЕ

Zajištění ubytování či pracovních příležitostí Centrum pomoci přímo nezajišťuje. Ubytování může mimo přímých nabídek od majitelů nemovitostí a rodin, které nabízí k ubytování část svého bytu, pomoci zajistit oddělení krizového řízení Městského úřadu Beroun.

Pracovní nabídky pak mimo přímé nabídky zaměstnavatelů může poskytnout Úřad práce v Berouně.

V rámci Burzy pomoci je však možné k publikování nabídek ubytování či práce využít facebookové skupiny „CENTRUM POMOCI BEROUN“, kde se nabídky mohou zdarma zveřejnit.

JAK TO FUNGUJE

OSOBNÍ NAVŠTĚVA CENTRA

Centrum pomoci je možné navštívit v otvírací době. Přicházející jsou zde zpravidla osloveni obsluhujícími, z nichž zpravidla alespoň jeden mluví ukrajinsky, případně rusky. V Centru jsou mimo potravin, hygienického zboží, drobného vybavení do kuchyně a oblečení k dispozici také různé informační materiály (často psané v ukrajinštině).

V Centru pomoci je zpravidla také přítomný sociální pracovník či odborný poradce, který je schopen v ukrajinštině či s pomocí tlumočení probrat s příchozími složitější věci (např. potřebu odborné péče, některé problémy ..). Ukrajinsky či rusky mluvícími jsou rodilí Ukrajinci, kteří s Česku žijí již několik let a mají tak zpravidla přehled o tom, jak vypadá život v Česku pro příchozí z Ukrajiny, co je zde jiné, jak je zapotřebí jednat na úřadech ..

KOMUNIKACE MAILEM ČI TELEFONICKY

Pro vzdálenou komunikaci je možné použít uvedené mailové adresy či formuláře, který by měl sloužit ke kratším a méně komplikovaným dotazům. V mezích našich možností se Vám budeme snažit odpovědět.

V případě telefonického dotazu je potřeba respektovat otvírací dobu Centra pomoci a respektovat, že v případě vytížení pracovníka hovořícího ukrajinsky či rusky nebude možné hovor vyřídit. Je tedy lepší využít písemného dotazu mailem či prostřednictvím SMS. Obsluha se Vám pak může ozvat později, kdy nebude v Centru tolik práce.

© Centrum pomoci Beroun / Бероунський центр допомоги | GDPR | cookies